EKONOMİ BÖLÜMÜ
Ders Seçimi Yapacak Öğrencilerin Dikkatine!
28/09/2020

Ders seçimi yapacak öğrencilerimizin dikkatine:

 

Aşağıda yazılı noktaları ders deçimlerinizde dikkate alabilirsiniz. Bunlar dışındaki sorularınız için danışmanlarınızla iletişime geçebilirsiniz.

 

-Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı web sitesinde lisans eğitim öğretim ve sınav yönetmeliği'ne göz atınız (Örn: Madde 19)

 

-Ders programında görünen ECTS ve kredi değerlerini minimum olarak kabul edebilirsiniz, yani 3 ECTS yazıyorsa en az 3 ECTS değerinde olarak, 3,4,5.. ECTS değerinde bir ders seçebilirsiniz

 

-İlk ya da ikinci yıldaki öğrenciler için bölüm dışı seçmeli derslerinizi aynı şekilde 100 ve 200 kodlu derslerden seçmeye çalışmak yararınıza olacaktır.

 

-Bölüm dışı seçmeli ders olarak diğer bölümlerin zorunlu derslerini seçmeyin (Calculus, Programming vs. gibi) Diğer bölümlerden bölüm dışına açılan derslerden seçebilirsiniz

 

-Alternatif olarak seçebileceğiniz birkaç ders belirlemeye çalışın çünkü ilk tercihiniz olan ders için kotalar dolabilir.

 

-Ders seçimini yaptığınızda ekran görüntüsü ya da çıktı alıp kaydetmeniz uygun olur, daha sonra gerekebilir ya da işinize yarayabilir.

 

-UIS'de çift danışmanı olan öğrenciler (Erhan Muğaloğlu ve Serap Bülbül ise), danışmanınız Serap Bülbül. Sorularınız için serap.bulbul@agu.edu.tr'den iletişime geçebilirsiniz.

 

TWITTER @agu_econ